| Новини

18 лютого 2021 року об 11:00 у Центральноукраїнськму бюро новин CBN, за адресою вул. Велика Перспективна, 46 відбулася прес-конференція, на якій обговорювалось перше засідання міжсекторальної робочої групи та результати її діяльності, питання розробки комплексної «Програми захисту населення від впливу іонізуючого випромінювання» та досвід інших країн щодо захисту населення від впливу іонізуючого випромінювання.

Шестакова Людмила розповіла про перше засідання міжсекторальної робочої групи Кіровоградської ОДА та пропозиції з розробки «Програми захисту населення від впливу іонізуючого випромінювання».

Володимир Бочаров-Туз розповів про закордонний досвід забезпечення захисту населення від впливу іонізуючого випромінювання та проблемні питання щодо значного перевищення радіаційно-гігієнічних нормативів по ЕРОА радона-222 для дитячих закладів і підвищений рівень онкозахворюваності в області.

Оперчук Надія Іванівна розповіла про дозу опромінювання за даними ООН та про дослідження даної теми в Україні.

«За даними наукового комітету ООН, середньорічна доза опромінювання людини за рахунок природного компоненту зросла в два рази і становить 2,5 мЗв на рік. В Україні, за останніми дослідженнями, ця доза опромінення складає 3,38 мЗв на рік. Що стосується Кіровоградської області, в загальній дозі опромінення природними чинниками провідну роль відіграє радон і продукти його розпаду. Вони приблизно складають ¾ від річної індивідуальної дози опромінення людини»

Федір Топольний запропонував зайнятися створенням санітарно-захисної зони біля Інгульської шахти, а Бобров Леонід зазначив, що являється одним з перших, хто розпочав розповсюдження інформації про згубність  радону на здоров’я Кіровоградців: «Проблема радону, не тільки в повітрі, а в тому числі і в воді. На жаль, велика частина населення області користується підземними джерелами питної води».

Захід проводився в межах проєкту «Посилення організаційного потенціалу та екологічної складової у діяльності ГО «Флора» за фінансової підтримки Фонду «Відродження» та Посольства Швеції в Україні.

Думки, висновки чи рекомендації належать організаторам  цього  заходу і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст несе виключно громадська організація «Флора»