| Новини

До Кіровограду поступово приходить справжня тепла весна. Скоро жителі міста будуть шукати місцини для активного відпочинку на природі. Щоб такий відпочинок для кіровоградців був не тільки приємним, а й безпечним, весною минулого року  громадська організація «Флора» у рамках всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою!» влаштувала загальне прибирання в одному з найпопулярніших місць громадського відпочинку,  гаю Десантників (Лісопаркова). Ми нещодавно вирішили перевірити як змінилася ситуація зі сміттям у Лісопарковій за рік. Тож опишемо Вам місця, де цього літа будите відпочивати Ви та Ваші діти.

Першим кидається у вічі  імпровізоване сміттєзвалище у заїзді між заправкою «ОККО» та кафе «Два капітани». У цьому місці невеличка купа сміття через безвідповідальність та байдужість перетворилась перерите зі землею сміттєзвалище. До того ж з кожним поривом вітру (який на цій ділянці є постійним явищем) легкі пластикові пляшки, стаканчики та пакети заносить далеко у ліс. За словами місцевих жителів, утворенню сміттєзвалища посприяла, не лише бездіяльність комунальників, а й недбале ставлення місцевих багатіїв, які живуть недалеко від імпровізованого звалища і чиї будинки займають значну площу лісу.

1

Далі ми направились безпосередньо до гаю Десантників. І майже одразу натрапили на невеликий рів у якому можна знайти будь-що, починаючи від будівельного брухту та засохлих новорічних ялинок і закінчуючи  звичайним побутовим сміттям у спеціальних пакетах. Судячи з усього, до створення цього сміттєзвалища доклали руку і відвідувачі лісу, і мешканці найближчих районів. На жаль, ця місцина розташована далеко від центру місця, мабуть саме з цієї причини комунальники не вважають за потрібне турбуватися про чистоту лісу.

2

Не менше обурення викликають великі купи сміття біля славнозвісного районну кіровоградських багатіїв. Здавалося б, вони мають сприяти прибиранню своєї території. Та, на жаль, далі за свої високі паркани олігархи дивитися не хочуть і, скоріш за все, власними силами поповнюють запаси лісового сміттєзвалища.3

Спостерігаємо неприємну закономірність: сміття з’являється там, де заселяються заможні кіровоградці. У той же час, місцеві олігархи отримали землі природного заказника завдяки безчесності місцевої влади і з цього приводу громадські організації міста ведуть власне розслідування.

4

Таку ж ситуацію з розповсюдженням сміттям, ГО «Флора» помітила у сквері на вулиці Аксьонкіной, зелені насадження якого, теж віддали у приватну власність. Якщо наші можновладці не схаменуться і не припинять роздавати землю місцевій «еліті», у Кіровограді заміть скверів, парків та лісових насаджень залишаться самі сміттєзвалища.

Отож, щоб попередити цю екологічну катастрофу та звернути увагу місцевої влади на цю проблему, пропонуємо кожному з Вас написати у коментарях про імпровізовані сміттєзвалища, які вперто не помічають недбалі комунальники. На основі Ваших заяв ми створимо «антиекологічну» карту Кіровограда і презентуємо її міській раді та виконавчому комітету.