| Новини

З майже 50 проб води із джерел Кіровоградщини, лише декілька відповідали державним стандартам чистої питної води. Кожен десятий мешканець окремих громад області, висловив занепокоєння зникненням води у підземних джерелах та відсутністю централізованого водозабезпечення. Ці та інші данні, отримані громадською організацією «Флора» в ході громадського моніторингу, а також перелік рекомендацій від громад для органів місцевого самоврядування, були представлені на прес-конференції, сьогодні, 7 грудня,  у приміщенні агенції новин – CBN.

Під час заходу, керівник аналітично-дослідного відділу громадської організації «Флора», Бочаров-Туз Володимир, представив результати аналізів води, які були здійснені протягом 2021 року, з водних джерел дев’яти громад Кіровоградської області.

  Під час виступу аналітик навів кількісні та якісні показники якості води, яку споживають мешканці окремих громад регіону та представив результати соціологічного дослідження. Відповідно до результатів виявилось, що  «Чотири з п’яти громад Кіровоградської області скаржились на зникнення води. Майже кожен другий мешканець Кіровоградської області незадоволений її якістю. Більшість централізованих систем водозабезпечення працювали з порушеннями».

   Соціологічне дослідження, презентоване екоактивістом, дозволило визначити, що лише 40.6% мешканців були проінформовані про якість води, яку споживають. При цьому в якості основного джерела отримання такої інформації була опція – «Мені хтось сказав», яку обрали  38.7%. Водночас 31.5%, зазначили, що їх проінформувала влада і 29.8% — що аналіз води вони зробили самостійно. Серед проблем, що мають місце у сфері водозабезпечення, найбільша кількість респондентів вказали на вкрай низьку якість води (51.6%). Також серед проблем були зазначені: а) зникнення води та недостатність джерел – 11%; б) часті перебої з водопостачанням у централізованих системах – 21.1%; в) відсутність водогонів для забезпечення мешканців водою – 12.8%; г) забруднення річок – 3.5%; д) високий тариф – 3.4%.

   На завершення свого виступу, Володимир навів перелік рекомендацій, які мешканці громад висувають місцевій владі для покращення ситуації з водозабезпеченням та водовідведенням.

Окрім того, усі бажаючі зможуть ознайомитись з результатами соціологічного дослідження щодо виявлення проблем у водозабезпеченні та водовідведенні.

Захід підготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.

Думки, висновки чи  рекомендації належать  організаторам і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст несе виключно ГО “Флора”